ONLINE
Декларацiя
logo

Лікар проктолог: симптоми, підготовка, обстеження

проктолог подготовка

Лікар проктолог медичного центру Інтегро спеціалізується на лікуванні захворювань прямої кишки, товстого кишечника, а також ануса. Пацієнти можуть розраховувати на делікатне ставлення, своєчасну допомогу і ефективне рішення проблем.

Прийом проктолога: з якими симптомами звернутися до лікаря

Симптоми, що вимагають негайного звернення до лікаря:

 • дискомфорт або болі в області заднього проходу;
 • будь-які розлади дефекації;
 • виявлення крові, слизу або гною в калі;
 • проблеми з нетриманням калу.

Чим раніше буде проведенf консультація проктолога і огляд пацієнта, тим ефективніше і швидше буде лікування. За допомогою лфкаря можна вирішити наступні проблеми:

 • геморой – наслідок варикозу в області прямої кишки;
 • анальна тріщина – патологія, яка виникає через пошкодження стінки кишки;
 • парапроктит – запалення, що зачіпає навколоректальній тканини і провокує свищі;
 • поліпи в області товстої кишки – доброякісні утворення;
 • злоякісні утворення;
 • глистяні інвазії тощо.

У більшості випадків звернення на ранніх етапах розвитку патологічного процесу дозволяє провести консервативне лікування без операцій. Ось чому важливо записатися на консультацію проктолога в Черкасах без зволікань.

Підготовка до проктолога: що зробити перед першим прийомом

До першого прийому проктолога потрібно спеціально готуватися. Досить вибрати відповідний спосіб.

Підготовка клізмами

Увечері, за день до огляду потрібно зробити дві клізми (по 1 л води з 20.00 до 21.00). В день огляду потрібно зробити одну клізму на 1 л води з 7.00 до 8.00. Але важливо, щоб після клізми до огляду залишалося не менше трьох годин. Їсти дозволено – але тільки дієтичну їжу.

Підготовка за допомогою готових клізм

Реді-ту-юз або ЕНЕМА 110 мл: одна клізма ввечері о 20.00 і одна клізма вранці о 7.00 (за умови, що огляд буде не раніше, ніж через три години).

Підготовка за допомогою проносного

Фортранс: два пакети на 2 л звичайної води без газу. Пити, починаючи з 18.00 (ввечері, напередодні огляду).

Інші тонкощі

Також варто:

 1. За 24 години до прийому відмовитися від продуктів, що провокують утворення газів: молочної продукції, хлібобулочних виробів, бобових, алкоголю, газованої води та ін.
 2. Перед поїздкою до лікаря прийняти душ.
 3. Налаштуватися. Проктологічний огляд – стандартна процедура, в якій немає нічого ганебного. Професіонал виконує всі маніпуляції максимально акуратно.

Наш проктолог в Черкасах на першому прийомі вислуховує скарги і збирає анамнез, після чого проводить первинне обстеження: акуратно промацує органи через черевну стінку і, якщо є можливість, через анус. Це необхідно для оцінки стану каналу.

Варіанти обстежень

Для отримання об’єктивних даних проктолог може провести додаткові обстеження. Серед них:

 • відеоаноскопія за допомогою спеціального приладу. Він дає можливість лікарю провести візуальний огляд області з передачею даних на монітор;
 • ректороманоскопія за допомогою оптоволоконої трубки. Необхідна для оцінки стану кишки і слизової. Глибина обстеження – до 40 см;
 • колоноскопія. Інформативна процедура для виявлення хвороби Крона, виразкового коліту, пухлин. Хірург проктолог може застосовувати колоноскопію для зупинки кровотечі, вилучення чужорідних тіл, видалення маленьких доброякісних новоутворень.

Якщо результатів огляду недостатньо, лікар може призначити аналізи, ультразвукове дослідження, озонування кишечника, комп’ютерну томографію або гідроколонотерапія.

Чому варто звернутися в Інтегро?

При обстеженні і лікуванні проктологічних захворювань лікар нашого медичного центру використовує сучасні протоколи. Спеціаліст діє делікатно, тому пацієнти не відчувають страху, тривоги, невпевненості.

На базі медичного центру можна пройти сучасне обстеження. За його результатами лікар складе індивідуальний план лікування з допомогою терапевтичних методик або малоінвазивних операцій.

На послуги проктолога ціна доступна: вона відповідає якості і ефективності лікування. Ви можете прийти на прийом без черг, записавшись на зручний для вас час.

Запис на прийом по телефону:
+38 (097) 03 25 325

Адреса:
бул. Шевченка, 325
бул. Шевченка, 396

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Записатися на прийом

Ваша заявка принята. Наш менеджер позвонит вам в ближайшее время.

КатегоріїЗаписатись на прийом до лікаря

Ваша заявка прийнята. Наш менеджер зателефонує вам найближчим часом.