ONLINE
Декларацiя

Промивання носа по Проетцу “Зозуля”

Медцентр Інтегро Черкаси промивання носа

Інфекції верхніх дихальних шляхів потребують адекватного і своєчасного лікування. Отоларинголог в якості допоміжного методу при комплексній терапії аденоїдиту, синуситу, фронтиту та інших ЛОР-захворювань може призначити промивання пазух носа методом «Зозуля».

Процедура має яскраво виражений терапевтичний ефект, в повній мірі виправдовує ті неприємні відчуття, які відчуває пацієнт під час її проведення. Промивання носа сприяє звільненню носових пазух та носових шляхів від скупчень слизу і гною.

Вперше цей метод був впроваджений в лор-практику американським лікарем Артуром Проетцом. Суть його полягає у відділенні мокроти з носових пазух за рахунок різниці тиску. Тиск створюється впорскуванням лікувального розчину в один з носових ходів. При цьому не можна, щоб розчин потрапив в горло, для чого пацієнт вимовляє звуки «Ку-ку, ку-ку», які і перекривають доступ рідини в рот.

Рекомендований при наступних діагнозах:

  1. Нежить будь-якої етиології, в тому числі алергічний

  2. Синусити в різних проявах (гайморит, фронтит, етмоїдит, сфеноїдит)

  3. Риніти – інфекційні, алергічні та неалергічні

  4. Поліпи і аденоїди, в тому числі множинні

Проведення процедури «Зозуля»

У нормі промивання носа методом «Зозуля» не завдає пацієнтові больових відчуттів.
Хворий розташовується лежачи на кушетці, при цьому голову необхідно закинути на 45 градусів. За 10-15 хвилин до початку процедури в ніс закапують судинозвужувальний препарат.
Після цього, в залежності від того, який апарат застосовують для промивання, в одну ніздрю вливають підігрітий антибактеріальний розчин лік
ів за допомогою шприца без голки. З іншої ніздрі за допомогою трубки (катетер), вставленої в неї, відкачується суміш
антибактеріального препарату зі слизом і гноєм.

Процедура проводиться повільно, як правило, протягом 10-15 хвилин. Обсяг лікарського засобу становить до 200 мл на одне промивання. Швидкість подачі антибактеріального препарату і дозування при методі “Зозуля” визначає виключно ЛОР-лікар.

Середній курс лікування методом вакуумного переміщення рідин варіює від 5 до 10 процедур. Важливою його умовою є необхідність вимови хворим «ку-ку» протягом всієї процедури. Це є запорукою того, що суміш лікарського засобу та ексудату не потрапить в рот і не викличе інфікування горла.

Після закінчення промивання пацієнтові бажано різко не вставати, рекомендується полежати близько 10-15 хвилин. На вулицю можна виходити не раніше, ніж через 15 хвилин, щоб уникнути переохолодження пазух і не звести до нуля ефективність лікування.
Після закінчення курсу процедур симптоми хвороби
такі, як закладеність, набряк слизової, гній в пазухах носа, нежить повинні зникнути.

Записатися на прийом

Ваша заявка принята. Наш менеджер позвонит вам в ближайшее время.

КатегоріїЗаписатись на прийом до лікаря

Ваша заявка прийнята. Наш менеджер зателефонує вам найближчим часом.