ONLINE
Декларацiя
logo

Невролог. Профілактика інсульту: 9 дорогоцінних правил

Инсульт невролог

Профілактика інсульту

Інсульт – поширене неврологічне захворювання, яке щорічно забирає життя 6 мільйонів людей. Лікар невролог запевняють, що за допомогою цих дев‘яти нескладних правил ви зможете істотно знизити ймовірність розвитку інсульту.

1. Контролюємо артеріальний тиск

Найчастіше жертвами інсультів стають люди, які страждають на артеріальну гіпертензію. Високий тиск – ключовий негативний фактор у розвитку інсультів. Необхідно підтримувати оптимальний рівень АТ 120/80 мм.рт.ст. Для початку необхідно модифікувати спосіб життя. Для пацієнтів з максимальною порогової артеріальною гіпертензією (120-139/80-90 мм.рт.ст.), серцевою недостатністю, діабетом, хронічною нирковою недостатністю або інфарктом міокарда показано призначення антигіпертензивної терапії. 

Контроль артериального давления

2. Стежимо за холестерином

Звуження просвіту артерій, що виникає внаслідок атеросклерозу – ще одна поширена причина інсультів. В даному випадку основним винуватцем виступають холестеринові бляшки, що відкладаються на стінках кровоносних судин.

Для попередження появи холестеринових бляшок лікарі рекомендують частіше вживати жирну морську рибу, оливкове і льняне масло. У цих продуктах містяться омега-3 і омега-6 поліненасичені жирні кислоти, які знижують рівень «поганого» холестерину в крові.

3. Контролюємо масу тіла

Люди з надмірною вагою знаходяться в групі ризику. Через порушення обміну речовин підвищується ймовірність розвитку цукрового діабету і атеросклерозу, що істотно збільшує ймовірність до критичного звуження судин головного мозку.

4. Регулярно відвідуємо лікарів

Будь-які порушення в серцевій діяльності автоматично призводять до підвищеного навантаження на судини головного мозку, що сприяє розвитку інсульту. Тому важливо ретельно стежити за здоров’ям свого серця. Навіть якщо серце вас ніколи не турбувало, слід щорічно проводити обстеження. Це дозволить вам виявити захворювання на ранній стадії.

5. Займаємося профілактикою діабету

Як показують медичні спостереження, цукровий діабет збільшує ймовірність розвитку інсульту в 2,5 рази! Відбувається це тому, що цукровий діабет надає істотне навантаження на роботу серця і судин. Як відомо, у діабетиків в прискореному режимі виводиться рідина, що призводить до зневоднення організму. Через це кров стає густою, що збільшує ймовірність розвитку інсульту.

Нормалізація режиму харчування і фізичні навантаження – найкраща профілактика цукрового діабету, навіть якщо у вас є спадкова схильність до цієї хвороби.

6. Виключаємо стреси

Убираем стресс

Стрес – потужний фактор у розвитку практично всіх захворювань. Під час стресу в кров викидається велика кількість гормону адреналіну, що призводить до збільшення артеріального тиску. Збільшується навантаження і на судини головного мозку.

На жаль, повністю виключити стреси з нашого життя не вийде. У той же час слід прагнути до того, щоб мінімізувати рівень нервозності. Можливо, вам слід звернутися до психолога, який допоможе розібратися у вашій проблемі.

7. Відмова від куріння.

Куріння подвоює ризик розвитку інсульту, а відмова – знижує ризик до 50%.

8. Регулярне виконання фізичного навантаження.

Регулярна фізична активність сприятливо впливає на рівень артеріального тиску і цукру крові, значно знижує холестерин крові. Фізична активність у вільний час (від 2 до 5 годин на тиждень) значно знижує ймовірність розвитку захворювання.

9. Відпочиваємо!

Організація режиму праці та відпочинку – важлива складова в профілактиці інсульту. Лікарі констатують, що пацієнти з інсультом часто надходять до них після виснажливих фізичних навантажень. Для літніх людей це особливо небезпечно. Важливо не допускати фізичної перевтоми, виділяти час для відпочинку і добре висипатися.

Отдыхаем чаще

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *



Записатись на прийом до лікаря

Ваша заявка прийнята. Наш менеджер зателефонує вам найближчим часом.